HASAN KALYONCU
ÜNİVERSİTESİ

AKADEMİK KADRO

Mustafa Batuhan KURTOĞLU

Mustafa Batuhan KURTOĞLU

Öğretim Görevlisi

Akademik Geçmiş
Lisans : Gazi Üniversitesi-Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Yüksek Lisans : Gaziantep Üniversitesi-Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Doktora : Hasan Kalyoncu Üniversitesi- Klinik Psikoloji-devam ediyor
Telefonu :
Odası :
E-Posta : mustafa.kurtoglu@hku.edu.tr
Kişisel Web Sayfası :
Google Scholar Citations :
Linkedin Profili :
Facebook Profili :
Twitter Hesabı :

Kısa Özgeçmiş

Öğretim Görevlisi Kurtoğlu, Gaziantep'te doğdu. Lise eğitimini, 1999 yılında Gaziantep Cumhuriyet Lisesinde,  Lisans eğitimini, 2004 yılında Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladı.

Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalından aldı.

2014 yılından bu yana Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Klinik Psikoloji Doktora Programında, Doktora eğitimine devam etmektedir. 

Aynı zamanda, 2015 yılından bu yana ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Araştırma Konuları

Çalışma alanları arasında, üstün yetenekli çocuklar, anksiyete, zeka testleri, kişilik testleri ve depresyon bulunmaktadır.

Akademik Özgeçmiş

7.2 Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceeedins) basılan bildiriler.

SıraTarihiİçerik
1 2018 Ayaz, A., M.B., Kurtoğlu, Ö.O., Demir., N. Karacan Özdemir, ve D.Yalım Yaman, 2018. "Üstün Yetenekli Çocuklara Yönelik Bibliyoterapi Uygulamalarında Kullanılabilecek Kitapların İncelenmesi", V. International Congress of Gifted and Talented Children and Education, pp.61-67. Gaziantep / Turkey
2 2017 Kurtoğlu, M. Üstün Yetenekli Öğrencilerin Duygusal Zeka Düzeyleri ve Karar Verme Stratejileri Arasındaki İlişkinin Belirlenmesi, Uluslararası özel yetenekliler Kongresi  İstanbul. 

7.3 Yazılan uluslararası kitaplar veya kitaplarda bölümler

SıraTarihiİçerik
1 2018 Kurtoğlu, B.M. ve Erol, E.(ed)., 2018. "Adli Psikolojide Klinik Görüşme, Klinik Görüşmeye Giriş", İdeal Kültür Yayınları, İstanbul.

7.5 Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler

SıraTarihiİçerik
1 2015 Erol, E.; Kodalak, A.; Koçyiğit, G.; Barakas, R.; Kurtoğlu, M. Bağlanma, Öznel İyi Oluş ve Somatizasyon Arasındaki İlişkiler. III. Ulusal Rorschach Ve Projektif Testler Kongresi İstanbul: Ulusal Rorschach Ve Projektif Testler Derneği.

7.6 Diğer yayınlar

SıraTarihiİçerik
1 2018

Akben, İ., ve Kurtoğlu, M.B., "Morton Nöroma Hastaları İçin Kamalı Metatarsal Silikon Ped", Başvuru Numarası: 2018 / 20791. Türk Patent Enstitüsü, Ulusal Patent Başvurusu

2 2018

Akben, İ., ve Kurtoğlu, M.B., "Taşınabilir Jel Yolcu Koltuğu Minderi", Başvuru Numarası: 2018 / 20789. Türk Patent Enstitüsü, Ulusal Patent Başvurusu

3 2017
Kurtoğlu, M., 2017. "Akıllı İlaç Kutusu", Başvuru numarası: 2017/19381. Türk Patent Enstitüsü Ulusal Patent Başvurusu

8. Projeler

SıraTarihiİçerik
1   Kaufman Brief Intelligence (KBİT2) testi Türkiye örneklem çalışması testörlüğü Wechsler Nonverbal Yetenek (WNV) testi Türkiye örneklem çalışması testörlüğü ASİS Zeka Ölçeği Türkiye örneklem çalışması testörlüğü

13. Dersler

SıraDers KoduDers AdıStatüKredi
1 PDR318 PSİKOLOJİK TESTLER Zorunlu4
2 PDR449 PROJEKTİF TEKNİKLER Seçmeli3